Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi?

Kızlık zarlarının yapısı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Aynı şekilde kurulan ilk cinsel ilişkinin detayları da çiftten çifte değişebilir. Bu yüzden erkeklerin kızlık zarının bozulduğunu hissedip hissetmediği konusunda net bir şey söylemek mümkün değildir. Eğer erkek birey, kadın anatomisi hakkında yeterince bilgiliyse kızlık zarına temas ettiğini ve kızlık zarının bozulduğunu hissedebilir. Bununla birlikte, ilişki öncesinde ‘’ön sevişme’’ olarak tabir edilen aktiviteler yeterine uzun tutulmuşsa vajinal ıslanma gerektiği gibi gerçekleşir. Buna bağlı olarak da cinsel ilişki, herhangi bir engel yokmuş gibi, zorlanmadan gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda, eğer bireyin kızlık zarı yapısında bulunan deliğin boyutu da yeterince büyükse erkek birey, kızlık zarını hissetmeyebilir. 

Erkekler Kızlık Zarının Bozuk Olduğunu Anlar Mı?

Halk arasında, tüm kızlık zarlarının kanayarak bozulduğuna yönelik yanlış bir inanış vardır. Bu yüzden kurulacak ilk cinsel ilişki sırasında iki taraf da her zaman kanama olacağına yönelik bir beklentiye girebilir. Ancak ilk cinsel ilişki sırasında her zaman kanama görülmeyebilir. Erkekler, ilk cinsel ilişkileri sırasında bu gibi bilgilerin farkındalarsa kızlık zarının daha önceden bozulmuş olduğunu düşünmeyebilirler. 

Erkekler Kızlık Zarını Hisseder Mi?

Cinsel ilişki sırasında erkek birey, penis vajina içerisine girerken kızlık zarı sebebiyle hafif bir zorlanma hissedebilir. Eğer kadın anatomisi hakkında yeterince bilgisi varsa bu zorlanmanın kızlık zarı sebebiyle olduğunu anlayabilir. Ancak bahsi geçen zorlanma vajinal ıslanma yeterince gerçekleşmişse hissedilmeyebilir. 

Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık zarı dikimi, kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen özel bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kızlık zarı 1 hafta gibi bir süre için geçici olarak dikilebilir. Aynı şekilde kızlık zarını kalıcı olarak onarmak da mümkündür. Kızlık zarı dikimi genelde 20 dakika gibi kısa bir sürede, ağrısız bir şekilde tamamlanır.


Doktora Sorun!
Call Now Button