Kızlık Zarı Bozulmadan Hamile Kalınır Mı?

Vajina girişinde yer alan kızlık zarları, adet kanının vücut dışına aktarılabilmesi için delikli bir yapıya sahiptir. Yani halk arasında bilinenin aksine kızlık zarları zaten deliklidir. Eğer üzerlerinde herhangi bir açıklık yoksa adet kanamalarının dışa aktarılabilmesi için kızlık zarı üzerine cerrahi olarak delik açılması gerekir. Tam olarak bu sebepten, cinsel birliktelik sağlanmamış olsa bile vajina girişine bulaşan meni önce vajinal kanala, sonra ise rahime ulaşarak yumurtayı dölleyebilir. Buna bağlı olarak da hamilelik gerçekleşebilir. Ancak bunun gerçekleşme olasılığı son derece düşüktür. Bazı kişilerde ise cinsel birlikteliğe rağmen kızlık zarı bozulmayabilir ve buna bağlı olarak henüz kızlık zarı bozulmamışken hamile kalınabilir. Hatta bazı bireylerin kızlık zarları, düzenli cinsel ilişkiye rağmen, gerçekleştirecekleri ilk normal doğuma kadar bozulmadan kalabilmektedir. 

Kızlık Zarı Bozulmadan Gebe Kalmak Mümkün Mü?

Gebelik, kızlık zarı bozulmadan iki farklı şekilde gerçekleşebilmektedir. Bunlardan ilki, vajina girişine bulaşan meninin rahme ulaşması ve yumurtayı döllemesiyle olur. İkincisinde ise kızlık zarı, esnek ve delikli bir yapıya sahip olduğu için cinsel ilişki sırasında bozulmaz ve korunmasız ilişkinin bir sonucu olarak gebelik meydana gelir. 

Kızlık Zarı Bozulmadan Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır Mı?

Kızlık zarı bozulmadan sürtünme yoluyla hamile kalınması son derece zordur. Sürtünme hareketi, pek çok farklı şekilde gerçekleşebilir; çoğu zaman da ne kızlık zarının yırtılmasına ne de bireyin hamile kalmasına yol açar. Ancak bazı durumlarda, erkek bireyin vajina girişine yakın bir yere ejaküle olmasıyla birlikte meni, önce vajinal kanala daha sonra ise rahimden fallop tüplerine ulaşır. Bu da yumurtanın döllenmesine ve gebeliğin meydana gelmesine yol açar. 

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Kızlık zarı bozulduğu zaman birey, anlık olarak keskin bir acı hissi deneyimleyebilir. Bu ağrı hissini hafif miktarda bir kanama da izleyebilir. Ancak bazı kişilerde bu gibi belirtiler gerçekleşmeden de kızlık zarı bozulabilmektedir. Bu yüzden kızlık zarının bütünlüğü yalnızca kızlık zarı muayenesi gibi tıbbi uygulamalarla kesin bir şekilde öğrenilebilir.

Antalya Kızlık Zarı Muayenesi ve Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Antalya kızlık zarı muayenesi fiyatları ve kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


Doktora Sorun!
Call Now Button