Kızlık Zarı Kanaması Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı kanaması süresi, kızlık zarının yapısına ve tam olarak nasıl bozulduğuna göre değişiklik gösterebilir. Bu süreden bahsetmeden önce kızlık zarlarının, bozuldukları takdirde kanamak zorunda olmadığını da hatırlatmakta yarar vardır. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizdeki diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

Kızlık zarı kanaması bazı bireylerde, yırtılmanın gerçekleştiği gün durur. Bazı bireylerde ise bir ila iki gün boyunca devam eder. Kanama durmuş olsa bile vajinal akıntıların içerisinde hafif bir pembelik gözlemlenebilir. Ancak bu kanamaların şiddeti çok fazla değildir, halk arasında lekelenme olarak tabir edilen boyutlardadır. 

Kızlık Zarı Kanaması Ne Zaman Durur?

Kızlık zarı kanaması, kızlık zarı bozulmasını takip eden bir ila iki gün içerisinde tamamen durur. Ancak bazı bireylerde kanama, ilişkinin gerçekleştiği gibi gün bile durabilir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi kızlık zarı, her bireyde farklı bir yapıya sahiptir. Zarın esnekliğinden üzerindeki damar yapılanmalarına kadar pek çok faktör; kanamanın süresini ve şiddetini etkileyebilir. Bu yüzden kanamanın tam olarak ne kadar süreceği hakkında, tahminlerden ve istatistiklerden daha kesin bir bilgi vermek mümkün değildir. 

Kızlık Zarı Kanamasıyla Adet Kanası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kızlık zarı kanaması, damlalar halinde ve lekelenme tarzında olan bir kanamadır. Genelde 1 ila 2 gün içerisinde durmaktadır. Adet kanaması ise miktar ve yoğunluk bakımından kızlık zarı kanamasından daha fazladır. Adet kanaması sırasında pıhtı parçaları gözlemlemek de mümkündür. 

Kızlık Zarı Kanamasını Durdurmak İçin Ne Yapılmalı?

Kızlık zarı kanamasını durdurmak için herhangi bir müdahaleye gerek yoktur. Kızlık zarı bozulması sonucu ortaya çıkan kanama, neredeyse her zaman bireyin sağlığını etkilemeyecek şiddettedir. Eğer bireyde kan pıhtılaşmasını engelleyen veya zorlaştıran bir rahatsızlık varsa bununla ilgili olarak doktora gidilebilir. Aynı şekilde kanama, birey tarafından kullanılan bazı ilaçlar sebebiyle de olması gerekenden daha uzun süre devam edebilir. Gerektiğinde bu gibi faktörler değerlendirilebilir ve bir kadın doğum uzmanına başvurulabilir. 

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı muayenesi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


Doktora Sorun!
Call Now Button