Kızlık Zarı İlişkiye Girmeden Kanar Mı?

Kızlık zarının kanaması veya bozulması için cinsel ilişki şart değildir. Herhangi bir cisimle veya parmakla yapılan zorlama sırasında da kızlık zarı bozulabilir. Hatta bazı kişilerde çeşitli sportif aktiviteler, kazalar veya tıbbi müdahaleler de kızlık zarının bozulmasına ve kanamasına yol açabilir. Kızlık zarının yapısı, kişiden kişiye önemli ölçüde değişiklik gösterir. Kızlık zarının yapısı, esnekliği, üzerinde yer alan deliklerin sayısı ve deliklerin büyüklüğü gibi faktörler; kızlık zarının yırtılmasına yol açabilecek nedenler üzerinde çeşitliliğe yol açar. Bu yüzden tam olarak hangi aktivitelerin kızlık zarında yırtılmaya yol açacağını söylemek mümkün değildir. Bazı bireylerde düzenli cinsel ilişkiye rağmen bile kızlık zarı yırtılmayabilir, bu kişilerde kızlık zarı ilk defa normal doğum yaptıklarında yırtılır. 

Kızlık Zarı İlişkiye Girmeden Bozulur Mu?

Kızlık zarı ilişkiye girmeden de bozulabilir. Tıp dilinde hymen olarak isimlendirilen kızlık zarı esnek ve ince bir deri dokusudur. Bu doku cinsel ilişki haricinde, başta mastürbasyon ve kazalar olmak üzere pek çok durumda yırtılabilir. 

Kızlık Zarı İlişki Olmadan Kanar Mı?

Kızlık zarı, herhangi bir cinsel ilişkide bulunulmasa bile yırtılabilir ve buna bağlı olarak kanama meydana gelebilir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi kızlık zarı ince yapılı bir deri parçasıdır. Vajina bölgesinde meydana gelen gerilimler, bu zarın yırtılmasıyla sonuçlanabilir ve buna bağlı olarak da kanamalar meydana gelebilir. 

Kızlık Zarı Kanı İle Adet Kanı Farkı Nedir?

Kızlık zarı kanı, adet kanına kıyasla miktar bakımından daha azdır. Kızlık zarı kanı damlalar halinde kendini belli eder ve genelde kanamanın çok uzun sürmesi beklenmez. Ancak adet kanamalarında durum böyle değildir. Adet kanamaları genelde 4 ila 5 gün devam eder ve kanamaya pıhtı parçaları da eşlik edebilir. 

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı muayenesi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


Doktora Sorun!
Call Now Button