Kızlık Zarı Kanı

Kızlık zarı kanı, kızlık zarının yırtılması sonucu, damlalar halinde vajinadan gelmesi beklenen kanamadır. Kızlık zarının üzerinde, hücrelerin beslenmesini ve desteklenmesini sağlayan damar ağları yer almaktadır. Kızlık zarının bozulmasıyla birlikte bu damar ağları da yırtılır ve kanama gerçekleşir. Halk arasında ‘’bekaret kanı’’ olarak da bilinen bu kanamanın miktarı, kızlık zarının yapısı gibi faktörlere göre kişiden kişiye değişebilir. Hatta bazı kişilerde kanamanın hiç görülmemesi de son derece normaldir. Kızlık zarı kanı, pek çok yönüyle adet kanamalarından ayrılır ve genelde miktarı, bireyi herhangi bir şekilde rahatsız etmeyecek boyutlardadır. Yazımızın devamında ‘’Kızlık zarı kanı kokar mı?’’, ‘’Kızlık zarı kanı ne zaman biter?’’, ‘’Bekaret kanı neden gelmez?’ ve ‘’Kızlık zarı kanı ile adet kanı arasındaki farklar nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya kızlık zarı kanı ve kızlık zarı dikimi gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık Zarı Kanı Nedir?

Kızlık zarı kanı, kızlık zarının zarar görmesi veya yırtılması sonucu meydana gelen, miktar bakımından adet kanından daha az olan kanamadır. Kızlık zarı üzerinde, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi hücrelerin beslenmesini sağlayan özel damar ağları yer almaktadır. Kızlık zarının zarar görmesiyle birlikte bu damar ağları da yıkılır ve kanama meydana gelir. Bu kanama çoğu zaman birkaç gün devam etmektedir ve kendisini damlalar halinde belli etmektedir. 

Kızlık Zarı Kanı ile Adet Kanı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bazı kişilerde kızlık zarı kanı ile adet kanını, görünüm itibariyle birbirlerinden ayırmak mümkün değildir. Ancak kızlık zarının bozulması sonucu ortaya çıkan kanama genellikle daha azdır. Adet kanının aksine pıhtı parçaları içermez. En geç birkaç gün içerisinde azalarak durur. Adet kanaması ise 4 ila 5 gün boyunca devam eder; görece daha yoğundur, miktar bakımından fazladır ve pıhtı parçaları içerebilmektedir. 

Kızlık Zarı Kanı Neden Gelmez?

Kızlık zarı kanının gelmemesi pek çok anlama gelebilir. Bunlardan ilki, ilişki sırasında kızlık zarının yırtılmamış olmasıdır. Eğer birleşme öncesinde yeterince ıslanma gerçekleşmişse ve kızlık zarının yapısında bulunan doğal delikler yeterince genişse yırtılma meydana gelmeden cinsel ilişki kurulabilir. Bununla birlikte eğer kızlık zarının yapısında bulunan damar ağları yeterince yoğun değilse yırtılma gerçekleşmiş olsa bile kanama görülmeyebilir. Yani kızlık zarı yırtılması sonrası kanama gelmemesi her zaman bireyin, daha önce cinsel ilişkide bulunmuş olduğu manasına gelmez. 

Kızlık Zarı Kanı Ne Zaman Durur?

Kızlık zarı kanı yaklaşık 1 ila 3 gün içerisinde durur. Bu süreçte de genelde kanamın miktarı son derece azdır. Bahsi geçen sürenin ardından, bir hafta kadar devam eden kahverengi akıntıların görülmesi de normaldir. 

Kızlık Zarı Kanı Bir Gün Sonra Devam Eder Mi?

Kızlık zarı kanı, kızık zarı yırtıldıktan bir gün sonra devam edebilir. Özellikle de cinsel ilişkide bulunulmaya devam ediliyorsa dokuların iyileşmesi zaman alabilir ve kanama beklenenden biraz daha uzun sürebilir. 

Kızlık Zarı Kanı Kahverengi Olur Mu?

Kızlık zarı kanı kahverengi olmaz. Ancak kızlık zarı yırtıldıktan sonra rengi kahverengi tonlarında olan akıntılar görülür. Bu son derece yaygın bir belirtidir. 

Kızlık Zarı Kanı Kokar Mı?

Kızlık zarı kanı, tüm özellikleriyle vücudun herhangi bir bölgesinde meydana gelen kanamalarla aynıdır. Yani kızlık zarı kanının ayırt edici bir kokusu yoktur. 

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi, kızlık zarının geçici veya kalıcı bir şekilde onarılması için, kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen özel bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde kızlık zarı ağrısız bir şekilde onarılabilir. Böylece uygulamadan sonraki ilk cinsel ilişkide yeniden yırtılması ve kanaması mümkün hale gelir. 

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Olur?

Kızlık zarı dikimi, farklı yöntemlerle yapılabilen özel bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz. Tüm işlemler steril ameliyathane koşullarında gerçekleştirilir. Uygulama sırasında kadın doğum uzmanı, özel teknikler ve dikiş işlemleriyle kızlık zarını onarır. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan Kızlık Zarı Dikimi isimli yazıyı inceleyebilirsiniz. 

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2024

Antalya kızlık zarı dikimi fiyatları ve kızlık zarı muayenesi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


Doktora Sorun!
Call Now Button