Kızlık Zarı Kaç Cm Girerse Bozulur?

Kızlık zarı, vajina girişinin yaklaşık yarım santimetre kadar içerisinde bulunan, ince bir deri parçasıdır. Kızlık zarı, genellikle ilk cinsel ilişki sırasında bozulmaktadır. Herhangi bir cismin, penisin veya parmağın; birkaç santimetre boyunca vajina içerisine girmesiyle kızlık zarı bozulabilir. Ancak bu herkes için geçerli değildir. Bazı bireylerde, penisin tamamı vajina içerisine girse bile kızlık zarı zarar görmez. Bunun nedenleri arasında kızlık zarının üzerinde yer alan doğal deliklerin boyutu, kızlık zarının esnekliği ve cinsel ilişki sırasında vajinal ıslanmanın yeterince gerçekleşmiş olması yer almaktadır.

Kızlık Zarı Kaç Cm İçeridedir?

Kızlık zarı vajina girişinin yaklaşık 2 (0,2 santimetre) milimetre ile 10 milimetre (1 santimetre) kadar içerisinde yer alır. Ancak görece esnek bir yapıya sahip olduğu için, parmağın veya penisin, bahsi geçen mesafe kadar vajina içine girmesi kızlık zarının yırtılması için her zaman yeterli olmayabilir. Kanama ve ağrı gibi durumlar da herkeste görülen belirtiler olmadığı için, kızlık zarının bütünlüğünden kesin olarak yalnızca kızlık zarı muayenesi gibi işlemler yardımıyla emin olunabilir.

Kızlık Zarı Bozulması Nasıl Anlaşılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi kızlık zarı bozulması sebebiyle ortaya çıkan kanama ve ağrı gibi belirtiler, herkeste aynı şiddette görülmez. Hatta bu belirtilere bazı bireylerde hiç rastlanmayabilir. Bu yüzden bireyin kızlık zarının yırtılıp yırtılmadan tam olarak emin olması mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda kızlık zarı muayenesi olarak bilinen ağrısız işleme başvurulur.

Kızlık Zarı Muayenesi Nedir?

Kızlık zarı muayenesi, kızlık zarının bütünlüğünü kontrol etmek; kızlık zarı dikimi gibi işlemlere gerek olup olmadığını kararlaştırmak için yapılan özel bir muayenedir. Bireyler, bu muayene işlemi sayesinde kızlık zarlarının bozulup bozulmadığını öğrenebilirler. Böylece talep dahilinde kızlık zarı dikimi gibi işlemler yaptırabilirler.

Antalya Kızlık Zarı Muayenesi Fiyatları

Antalya kızlık zarı muayenesi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


Doktora Sorun!
Call Now Button