Kızlık Zarı Sürtünmeyle Bozulur Mu?

Kızlık zarının yapısı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bazı bireyler görece daha ince bir kızlık zarına sahipken bazılarında ise kızlık zarı daha kalındır. Bu yüzden kızlık zarının tam olarak hangi aktiviteler sırasında zarar görüp yırtılabileceğini tahmin etmek pek mümkün değildir. Sürtünme gibi cinsel aktiviteler sırasında, genel olarak kızlık zarının yırtılmaması beklenir. Ancak bazı nadir durumlarda, penisin başı veya gövdesi yanlışlıkla vajina girişine baskı yapabilmekte ve buna bağlı olarak kızlık zarı bozulabilmektedir. 

Kızlık Zarı Yırtılma Nedenleri Nelerdir?

Kızlık zarı şu gibi aktiviteler sırasında bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde bozulabilir:

  • Ağır sportif aktiviteler.
  • Yüksekten düşme.
  • Tampon kullanımı.
  • Cinsel ilişki.
  • Mastürbasyon.
  • Ata binmek.
  • Vajinada gerilime yol açan benzer aktiviteler.

Bu gibi aktiviteler sırasında kızlık zarının yırtılma ihtimali vardır. 

Kızlık Zarı İlişkiye Girmeden Bozulur Mu?

Kızlık zarı bazı durumlarda ilişkiye girmeden yırtılabilir. Üstelik bu durumlar sanıldığından çok daha yaygındır. Kısaca vajina ve çevresinde gerilime yol açan aktiviteler, kızlık zarının zarar görmesine ve bozulmasına sebep olabilmektedir. Ancak elbette, düşük bir ihtimalle kızlık zarına zarar verebilecek olmaları bireylerin, bu aktivitelerden uzaklaşmalarını gerektirmez. 

Kızlık Zarı Muayenesi Antalya

Kızlık zarı muayenesi, kızlık zarının bütünlüğünü kontrol etmek amacıyla, kadın doğum uzmanları tarafından gerçekleştirilen, özel bir uygulamadır. Birkaç dakika içerisinde, ağrısız ve risksiz bir şekilde yapılan kızlık zarı muayenesi sonrası günlük yaşama dönülebilir. Aynı şekilde işlemin hemen ardından kızlık zarı dikimi yaptırmak da mümkündür. 

Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık zarı dikimi, kızlık zarında meydana gelen hasarı ve yırtılmayı onarmak için gerçekleştirilen, özel bir uygulamadır. Bu uygulama, kızlık zarını geçici veya kalıcı olarak onarmak için yapılabilir. Sitemizde yer alan diğer yazıları inceleyerek kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. 


Doktora Sorun!
Call Now Button