Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Kızlık zarı dikimi Antalya, kızlık zarının geçici veya kalıcı olarak onarılması, sonrasında gerçekleşecek olan ilk cinsel ilişki sırasında yeniden kanaması için yapılan uygulamadır. Kızlık zarı, vajinanın yarım santimetre ila bir santimetre kadar içerisinde yer alan, yapısı kişiden kişiye değişiklik gösteren, ince bir deri dokusudur. Bu doku genellikle ilk cinsel ilişki sırasında, penisin vajinaya girmesiyle yırtılır ve kanama görülür. Bununla birlikte vajina üzerinde gerilime yol açan bazı fiziksel akviteler ve kazalar da kızlık zarının yırtılmasına sebep olabilir. Yırtılan kızlık zarları, günümüzde kızlık zarı dikimi Antalya olarak bilinen işlemle onarılabilmektedir. Çeşitli tekniklerle yapılabilen bu işlem sayesinde kızlık zarları, geçici veya kalıcı olarak onarılabilir. Yazımızın devamında ‘’Kızlık zarı onarımı nasıl yapılır?’’, ‘’Kızlık zarı onarımı ne kadar sürer?’’, ‘’Kızlık zarı dikimi sonrası kanama olur mu?’’ ve ‘’Kızlık zarı dikimi Antalya sonrası ne zaman eve dönülür?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Antalya kızlık zarı dikimi hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kızlık Zarı Nedir?

Kızlık zarı, vajinanın 0,5 ila 1 santimetre içerisinde yer alan ve kalımlığı 2 milimetre civarında olan, ince bir deri dokusudur. Tıp dilinde hymen ismiyle de bilinmektedir. Biyolojik olarak öyle bir görevi olmasada kızlık zarına, ‘’bekareti’’ simgelediği yönünde bir anlam yüklenmiştir. 

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi, geçici veya kalıcı olarak kızlık zarının onarılabilmesi için yapılan, steril ameliyathane koşullarında, bir kadın doğum uzmanı tarafından gerçekleştirilen özel bir uygulamadır. Kızlık zarı dikiminin iki çeşidi vardır. Bunlardan ilki geçici kızlık zarı dikimi, diğeri ise kalıcı kızlık zarı dikimidir. Geçici kızlık zarı dikiminde doktor, kızlık zarını yaklaşık 7 gün boyunca bütünlüğünü koruyacak şekilde onarır. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise kızlık zarı kalıcı bir şekilde onarılır. Böylece ilk cinsel ilişki, kızlık zarı dikiminden yıllar sonra olsa bile kızlık zarı yeniden yırtılır ve kanama meydana gelir. 

Kızlık Zarı Dikimi Neden Yapılır?

Kızlık zarı dikimi, kızlık zarının yeniden bütünlük kanaması ve sonraki cinsel ilişki sırasında yeniden kanaması için yapılmaktadır. 

Kızlık Zarı Dikimi Kimlere Yapılabilir?

Kızlık zarı dikimi, 18 yaşını doldurmuş olan her bireye, rıza dahilinde yapılabilmektedir. 18 yaşından küçük olan bireylere ise kızlık zarı dikimi yapılabilmesi için öncelikle aileden veya yasal vasiden izin alınmalıdır. 

Kızlık Zarı Dikimi Ağrılı Mıdır?

Kızlık zarı dikimi tamamen ağrısız bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu işlem öncesinde doktor, işlemin detaylarına ve bireyin sağlık durumuna özel olarak bir anestezi planlaması yapmaktadır. Böylece kızlık zarı dikimi sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi duyulmamaktadır. 

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı dikimi 20 dakika kadar sürer. Daha sonrasında ise hastalar bir süre dinlendikte sonra evlerine dönebilirler. Eğer işleme vajina daraltma gibi operasyonlar da eşlik edebiliyorsa bahsi geçen süre 40 dakikaya kadar çıkabilir. Doktorunuz konu hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır. 

Kızlık Zarı Dikimi Antalya Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi, geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak bilinen iki farklı uygulamayla yapılabilir.

Geçici Kızlık Zarı Dikimi Antalya Nasıl Yapılır?

Geçici kızlık zarı dikiminde, kızlık zarı özel dikiş işlemleri yardımıyla geçici olarak onarılır. Bahsi geçen dikiş işlemleri kızlık zarınının, bütünlüğünü yaklaşık 7 gün boyunca korumasını sağlar. Bu süre zarfında cinsel ilişki gerçekleşirse kızlık zarı yeniden yırtılır ve kanama meydana gelir. Geçici kızlık zarı dikimi, steril koşullar altında ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise kızlık zarı, yıllar sonra bile bütünlüğünü kaybetmeyecek şekilde onarılır. Bu işlem genelde ya flep yöntemi olarak bilinen teknikle ya da özel mikrocerrahi uygulamalarıyla yapılır. Bahsi geçen teknikler kullanılarak kızlık zarı özenle tamir edilir. Böylece uygulamayı takip eden ilk cinsel ilişki sırasında kızlık zarının yeniden yırtılması ve kanaması mümkün olur. Daha önce de bahsettiğimiz gibi kalıcı kızlık zarı dikiminde, geçici kızlık zarı dikiminin aksine bir süre sınırı yoktur. Tüm işlemler anestezi uygulaması altında, steril koşullarda ve ağrısız bir şekilde gerçekleşmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama Olur Mu?

Kızlık zarı dikimi sonrasında bir miktar kanama görülebilir. Bu kanamanın birkaç gün boyunca devam etmesi normaldir. Bu yüzden bireylere kızlık zarı dikimi sonrası günlük hijyenik ped kullanmaları önerilir.

Kızlık Zarı Dikimi Antalya Sonrası Ağrı Olur Mu?

Kızlık zarı dikimi sonrasında, vajina bölgesinde bir miktar ağrı hissi oluşabilir. Bu ağrı hissi günler içerisinde azalır. Bu süreçte eğer doktor reçete ettiyse ağrı kesici kullanılabilir. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Kızlık zarı dikimi yaptıran bireyler, uygulamanın gerçekleştiği gün taburcu edilirler. Geçici kızlık zarı dikiminde, cinsel birleşme uygulamadan sonraki 7 gün içerisinde gerçekleşeceği için iyileşme sürecinin beklenmesine gerek yoktur. Kalıcı kızlık zarı dikiminde ise taburcu olan hastalar hızla iyileşmeye başlarlar. Genelde 3 hafta içerisinde dokular tamamen kendilerini onarmış ve iyileşe süreci tamamlanmış olur. Bu süreçte doktorun önerdiği zaman aralıklarında kontrol muayeneleri yapılabilir. Böylece dikişlerle ilgili herhangi bir sorun olmadığından emin olunabilir.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi sonrası şu gibi noktalara dikkat edilmelidir:

  • Vajinal bölgenin temizliğine dikkat edilmelidir.
  • Vajina bölge kuru tutulmalıdır.
  • Bir süre yumuşak, pamuklu iç çamaşırları giyilmeldir.
  • Tam iyileşme sağlanana kadar zorlayıcı hareketler yapılmamalıdır.
  • Bir süre ayakta duş alınmalı, küvete girilmemelidir.
  • Tam iyileşme gerçekleşene kadar havuza veya denize girilmemelidir.
  • Doktor tarafından verilen tavisyelere uyulmalıdır.

Kızlık zarı onarımı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

Antalya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları

Antalya kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları 2024 ve geçici kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Op. Dr. Mehmet Bekir Şen ile iletişime geçebilirsiniz.


Doktora Sorun!
Call Now Button