Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama

Kızlık zarı dikimi sonrası kanama görülebilir. Kızlık zarı dikimi sırasında, daha önce yırtılmış olan deri dokusu özel dikiş işlemleriyle onarılır. Bu işlemler sırasında ağrı hissi oluşmasa da bir miktar kanama meydana gelebilir. Bu kanamanın miktarı son derece azdır. Birey kızlık zarı dikimi sonrası kanama sebebiyle baş dönmesi gibi belirtiler deneyimlemez. Bahsi geçen kanama çoğu zaman birkaç gün içerisinde tamamen durmuş olur. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama Olur Mu?

Kızlık zarı dikimi sonrasında, damlalar halinde, lekelenme tarzı kanamalar görülebilir. Bazı kişilerde ise kanama olmasa bile vajinal akıntının rengi bir miktar koyulaşabilir, yeni kahverengi akıntılar meydana gelebilir. Bu durum, kızlık zarı dikiminin olağan bir komplikasyonudur (yan etkisidir). Bu yüzden kızlık zarı dikimi sonrası kanama sebebiyle endişelenmeye gerek yoktur. Ancak kanama, doktor tarafından söylenen zamandan daha fazla devam ederse veya kanamanın miktarı fazlaysa dikişler zarar görmüş olabilir. Eğer dikişlerin zarar gördüğünden şüpheleniliyorsa mutlaka doktor ile görüşülmelidir. 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası Kanama Ne Zaman Durur?

Kızlık zarı dikimi sonrası kanama, uygulamayı takip eden bir ila iki gün içerisinde durur. Bununla birlikte birkaç gün daha akıntı içerisinde hafif bir kahverengilik görülmeye devam edilebilir 

Kızlık Zarı Dikimi Sonrasında Cinsel İlişkide Kanama Olur Mu?

Hem kalıcı kızlık zarı dikimi sonrası hem de geçici kızlık zarı dikimi sonrası gerçekleşen ilk ilişkide kanama gerçekleşir. 


Doktora Sorun!
Call Now Button